Stowarzyszenie Ludzi Twórczych - Targi LGD w Rzeszowie oraz Podkarpacki Festiwal Nauki i Techniki w Brzozowie

DSC04562zmianNa zaproszenie Starostwa Powiatowego w Brzozowie członkowie Stowarzyszenia Ludzi Twórczych dnia 31 sierpnia 2014 r. wzięli udział w Targach Lokalnych Grup Działania w Rzeszowie oraz w drugim wydarzeniu tj. Podkarpackim Festiwalu Nauki i Techniki odbywającym się w I Liceum Ogólnokształcącym w Brzozowie w dniach 8-9 września br.

     Celem powstania Stowarzyszenia w 2010 r. było nawiązanie wzajemnych kontaktów mieszkańców Brzozowa i całej gminy skupionych wokół idei pracy społecznej na rzecz szeroko rozumianej kultury, gdyż w grupie rodzi się wiele ciekawych pomysłów godnych realizacji. Zanim organizację pozna środowisko mijają miesiące, czasem nawet lata, dlatego SLT korzysta z zaproszeń które kieruje do nas lokalny samorząd, by pokazać piękne rękodzieło, które wykonują nasi członkowie. Jeszcze kilka lat temu nikt nie identyfikował z rękodziełem niektórych naszych członków, a dzięki szerokiej promocji którą z powodzeniem wykonuje SLT zdobywają uznanie.

Nasi członkowie są rozpoznawalni również dzięki portalowi Brzozowiana.pl oraz Brzozowskiej Gazecie Powiatowej, które towarzyszą nam od początku....dzięki tym mediom mamy stały kontakt z czytelnikami informując ich o sprawach i wydarzeniach z naszym udziałem w Brzozowie jak i podczas częstych wyjazdów. W Rzeszowie na Targach LGD nasi członkowie: Stefania Bąk z Przysietnicy, Helena Młynarska z Brzozowa, Czesława Witek z Haczowa oraz Ryszard Marciniec z Brzózy Stadnickiej gościli na stoisku LGD „Ziemia Brzozowska”, gdzie wykonywany był na żywo pokaz tworzenia rękodzieła przez dwie Panie który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem.

    Z kolei w Brzozowie na Festiwalu Nauki prezentowane były prace: Małgorzaty Florczak z Przysietnicy, Barbary Florek z Brzozowa, Marty Lisowskiej z Jasienicy Rosielnej, Agnieszki Pojnar z Haczowa, Czesławy Witek z Haczowa oraz Jana Stachyraka z Korczyny.

    Te dwa zaproszenia kierowane do naszych członków ze Starostwa Powiatowego w Brzozowie są bardzo ważne, gdyż wzmacniają role organizacji pozarządowych jako istotnych partnerów wspierających działania instytucji publicznych, bo to w nich drzemie ogromny potencjał jeszcze nie w pełni wykorzystywany na rzecz lokalnych społeczności. Jeżeli jednostki samorządu będą pomagać to cały system NGO-sów będzie się rozbudowywał, a jest w nich sporo „indywidualności”, które świetnie realizują projekty, są kreatywni, mają wspaniałe pomysły. Należy je wykorzystywać dla wspólnego dobra, bo instytucje publiczne i organizacje pozarządowe powinny działać wspólnie.

Małgorzata Chmiel

Prezes Stowarzyszenia Ludzi Twórczych w Brzozowie

eu