Stowarzyszenie Ludzi Twórczych z Brzozowa gościło Łańcucki Uniwersytet Trzeciego Wieku z Łańcuta

W dniach od 19 - 21 września 2015 r. w sali konferencyjnej Hotelu „Pod Lipą” w Humniskach odbyły się 3-dniowe warsztaty rękodzieła artystycznego prowadzone przez członków Stowarzyszenia Ludzi Twórczych z Brzozowa.

SLT w ramach swojej działalności statutowej stara się rozwijać, wspierać i rozbudzać inicjatywy obywatelskie na rzecz rozwoju kulturalnego oraz społecznego. Dlatego też z dużym entuzjazmem przyjęliśmy wiosną tego roku zaproszenie do zorganizowania warsztatów dla Słuchaczy Łańcuckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W trakcie planowania tego przedsięwzięcia okazało się, że dwie grupy z UTW /grupa malarzy-pasjonatów oraz grupa rękodzieła artystycznego/ ok 30 osób – wyrażają chęć uczestnictwa w warsztatach pisania ikon oraz wykonywania kwiatów z krepiny i ozdób choinkowych ze słomy. Uczestnicy warsztatów pod kierunkiem trzech Pań z naszego grona poznawali tajniki rękodzieła, Stefania Bąk z Przysietnicy uczyła wykonywać ozdoby choinkowe, Czesława Witek z Haczowa pokazywała jak wykonywać kwiaty z krepiny, a najmłodsza z Pań Dorota Filip z Sanoka z ogromną cierpliwością wraz ze Słuchaczami gruntowała deski, rozcierała naturalne pigmenty i w głębokim skupieniu wspólnie pisali ikony.

W naszej organizacji jest wiele osób, które prezentują najróżniejsze techniki rękodzieła, dlatego kilka Pań w trakcie oficjalnego niedzielnego spotkania zorganizowało wystawę swoich wyrobów : Barbara Florek z Brzozowa – gobeliny, batiki, Anna Głąb z Haczowa – ozdoby wykonane techniką quillingu, Grażyna Hanus z Brzozowa – ozdoby choinkowe wykonane haftem gobelinowym, Urszula Świątek z Brzozowa – wyroby szydełkowe oraz Panowie Bogdan Kubal z Brzozowa - piękne ilustracje do bajek i Adam Pobidyński z Brzozowa – utwory literackie.

Krystyna Łobaza z Brzozowa przygotowała wspaniałe regionalne wypieki, którymi zachwycali się wszyscy.

Zaproponowaliśmy również Słuchaczom UTW wycieczkę do galerii naszego członka Edwarda Mroza z Trześniowa, który wykonuje strażackie hełmy paradne.

Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy gościć w naszym regionie Słuchaczy Łańcuckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, jest to jeden z przykładów, jak ważna jest nasza praca społeczna, promując nasz region w różnych częściach Polski wyrobiliśmy własną “markę” jesteśmy rozpoznawalni, stąd m.in te warsztaty.

Wpis do naszej kroniki oddaje klimat przeprowadzonych warsztatów: Członkowie grupy malarskiej oraz grupy rękodzieła artystycznego ŁUTW przebywający na plenerze w Brzozowie są zachwyceni gościnnością Działaczy Stowarzyszenia Ludzi Twórczych. Podziwiamy dorobek artystyczny grupy twórców rękodzieła, podziwiamy profesjonalizm instruktorów prowadzących warsztaty. Z warsztatów w Brzozowie wyniesiemy nową wiedzę i umiejętności, które jako studenci UTW szczególnie cenimy. Miło nam będzie nawiązać ściślejszą współpracę ze Stowarzyszeniem Ludzi Twórczych.

Cieszy nas bardzo fakt, że dzięki naszym działaniom region brzozowski odwiedzają inne organizacje pozarządowe, a lokalni przedsiębiorcy mogą wypracować dodatkowy dochód.

 Patronat medialny Brzozowiana.pl

Małgorzata Chmiel -Prezes Stowarzyszenia Ludzi Twórczych

utw 1utw2utw3

eu