Rękodzieło - nasza pasja i talent

"Czy dlatego coś jest piękne, że się podoba, czy podoba się, że jest piękne?"

Augustyn z Hippony

 

Stowarzyszenie Ludzi Twórczych z Brzozowa zajmuje się pięknem w różnych jego przejawach, dlatego wydało już trzecią publikację pt. ”Promocja kultury poprzez twórczość ludową w Powiecie Brzozowskim – cz. III”. Projekt który otrzymał dofinansowanie ze Starostwa Powiatowego w Brzozowie, dotyczył poznania kultury regionu poprzez promowanie artystów oraz rękodzieła, które tworzą. Celem publikacji jest zaszczepienie aktywności kulturowej i artystycznej, pobudzenie do podejmowania inicjatyw twórczych, wyrabianie poczucia wrażliwości na otaczającą rzeczywistość, stąd duże zainteresowanie mieszkańców Haczowa wystawą rękodzieła, która była zorganizowana 10 stycznia w sali Gminnego Ośrodka Kultury i Wypoczynku w Haczowie.

Było kolorowo, oryginalnie, odświętnie… pięknie - taka była reakcja licznie przybyłej młodzieży ze Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w Haczowie, sądzimy - mamy nadzieję, że zaowocuje to w przyszłości

Mówi się, że „śpiewać każdy może” i zdawałoby się, że do stworzenia malowanego jajka, czy serwetki domowym sposobem wystarczy odrobina czasu i cierpliwości. Doświadczenie naszych rękodzielników dowodzi jednak, że oprócz tych atutów potrzebna jest także specjalistyczna wiedza o technikach produkcji. Równie nieodzowna pozostaje odpowiednia doza talentu i zmysłu artystycznego. Członkowie SLT oferują całe spectrum różnorodnych produktów - ozdobnych oraz użytkowych, tworzonych z najwyższą starannością i dbałością o szczegóły. Kryją się za nimi lata praktyki i udoskonalania warsztatu, a także rewelacyjne pomysły i nowatorskie rozwiązania, z których znakomita większość wykonywana jest w pojedynczych egzemplarzach.

SLT zorganizowało również Spotkanie Noworoczne zgodnie z polską tradycją ludową, na które zaproszenie przyjęli: Piotr Uruski Poseł na Sejm RP, Maria Rygiel Dyrektor GOKiW, Helena Zawada Dyrektor Gimnazjum w Haczowie, Aleksandra Ekiert Przewodnicząca Powiatowej Rady Kobiet, Grzegorz Sobota Dyrektor Szkoły Podstawowej w Haczowie, Ryszard Błaż Sołtys Haczowa. Pyszne potrawy oraz piękny „Koncert Kolęd” przygotowało niezwykle prężnie działające w Haczowie Koło Gospodyń Wiejskich, dziękujemy!

Składamy również serdeczne podziękowania dla Pana Wójta Gminy Haczów oraz Pani Dyrektor GOKiW za okazaną pomoc w przygotowaniu wydarzenia.

 Małgorzata Chmiel - Prezes Stowarzyszenia Ludzi Twórczyc

Patronat medialny : Brzozowiana.pl

Zobacz też:  

http://haczow.pl/wydarzenia/2017/twórczość-artystyczna-powiatu-brzozowskiego.htmlpromocja fpromocja folder IIIpromocja folderpromocja foldpromocj

eu