Stowarzyszenie Ludzi Twórczych na „Święcie Jesieni” w Kazimierzu Dolnym

 

Tegoroczne lato dobiega końca. Nadszedł czas, by powitać jesień, która zmierza w naszym kierunku wielkimi krokami. W niedzielę, 23 września odbyła się coroczna impreza na cześć tej urokliwej pory roku – Święto Jesieni.

Święto Jesieni na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń kulturalnych organizowanych w Kazimierzu Dolnym. Inicjatorem imprezy jest Muzeum Przyrodnicze, oddział Muzeum Nadwiślańskiego w Kazimierzu Dolnym, zaś współorganizatorem Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli. W roku bieżącym Święto Jesieni odbyło się po raz 20-ty. W ramach tego odbyła się plenerowa wystawa rękodzieła, warzyw, owoców, kwiatów, grzybów oraz miodów, domowych przetworów i potraw tradycyjnej kuchni. Oprócz samej prezentacji odbyła się degustacja oraz konkurs dla publiczności na najpiękniejsze stoisko. Do udziału w imprezie zostali zaproszeni ludowi twórcy i muzykanci oraz wyjątkowo już po raz drugi goście spoza województwa lubelskiego – Stowarzyszenie Ludzi Twórczych z Brzozowa. Celem „Święta Jesieni” jest przede wszystkim prezentacja oraz promocja produktów. Podczas imprezy przedsiębiorcy przedstawiają swoje oferty. Prezentowane są zarówno gospodarstwa agroturystyczne i ekologiczne, jak również ogólne walory przyrodniczo-krajobrazowe regionu lubelskiego. W tym wydarzeniu promującym Brzozów, a zarazem całe województwo podkarpackie wzięli udział :

- Stefania Bąk z Przysietnicy

- Wanda Brach z Brzozowa

- Małgorzata Chmiel z Brzozowa

- Anna Głąb z Trześniowa

- Grażyna Hanus z Brzozowa

- Dorota Leń z Przystetnicy

- Krystyna Łobaza z Brzozowa

- Elżbieta Maliwiecka z Jaćmierza

- Tadeusz Pindyk z Dynowa

- Adam Pobidyński z Brzozowa

- Anna Pojnar z Haczowa

- Maria Szajna z Haczowa

- Marta Władyka z Przysietnicy

- Klaudia Wrona z Starej Wsi

W wystawie wzięło udział ok 300 wystawców z terenu Lubelszczyzny, rękodzieło z Podkarpacia wzbudzało ogromne zainteresowanie z uwagi na swoją oryginalność. Wyjazd grupy rodzimych twórców możliwy był dzięki dofinansowaniu przyznanemu przez Gminę Brzozów.

                                                                                                            Małgorzata Chmiel

Prezes Stowarzyszenia Ludzi Twórczych4a6a5s

eu