Stowarzyszenie Ludzi Twórczych na XI „Święcie Paniagi" w Rzeszowie

  3 maja 2014 roku w Rzeszowie już po raz jedenasty odbyło się „Święto Paniagi” – impreza kulturalna  organizowana przez Urząd Miasta Rzeszowa i Estradę Rzeszowską na ulicy 3-go Maja w Rzeszowie.     Stowarzyszenie Ludzi Twórczych z Brzozowa, już po raz trzeci brało udział w tym pięknym wydarzeniu, jest to doskonała okazja do zaprezentowania mieszkańcom Rzeszowa i turystom naszych zasobów kultury i sztuki w formie ulicznego jarmarku. Wzdłuż ulicy 3-go Maja zaprezentowali się m.in. producenci wyrobów rękodzielniczych, rzemieślniczych i żywności ekologicznej.

Po przejściu wymaganej przez Organizatorów procedury nasze Stowarzyszenie zostało zakwalifikowane do udziału w tej wystawie z uwagi na bardzo zróżnicowaną i ciekawą ofertę.

    Autorzy rękodzieła zaprezentowanego w Rzeszowie :

Stefania Bąk z Przysietnicy – wyroby ze słomy, serwety

Ludmiła Chrobak ze Wzdowa – wyroby szydełkowe

Barbara Florek – gobeliny oraz biżuteria artystyczna

Ryszard Kielar z Bliznego – artystyczne wyroby z drewna

Krystyna Łobaza z Brzozowa – wyroby szydełkowe, haft gobelinowy

Helena Młynarska z Brzozowa – serwety richelieu, haft gobelinowy

Zofia Rzepka z Przysietnicy – haft gobelinowy

Teresa Sieńczak z Turzego Pola – wyroby artystyczne

Dorota Świder z Gwoźnicy – wyroby szydełkowe

Zofia Więcek z Golcowej – haft gobelinowy

Bożena Wrona z Starej Wsi – haft gobelinowy

    Członkowie Stowarzyszenia Ludzi Twórczych poprzez swoje systematyczne działania przyczyniają się do promocji regionu na terenie Polski, zaszczepiają aktywność kulturową i artystyczną w społeczności lokalnej, pobudzają do działania kolejne osoby wstępujące do stowarzyszenia, rozwija się również dialog międzypokoleniowy tj. wymiana doświadczeń, wiedzy i spostrzeżeń. Należy również wspomnieć o różnych propozycjach dot. prezentacji, współpracy, itp., które otrzymują członkowie Stowarzyszenia w zależności od technik w jakich wykonują swoje rękodzieło.

Małgorzata Chmiel

Prezes Stowarzyszenia Ludzi Twórczych w Brzozowie

eu