Stowarzyszenie Ludzi Twórczych na Podkarpackim Przeglądzie Zespołów Obrzędowych - Rymanów Zdrój

W miniony weekend w Rymanowie Zdroju odbył się Podkarpacki Przegląd Zespołów Obrzędowych o tematyce weselnej „Wesele Podkarpackie”. Mieszkańcy Podkarpacia oraz liczni turyści odwiedzili w tym dniu to piękne uzdrowiskowe miasteczko, czekało na nich mnóstwo atrakcji, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Całość imprezy oprawiona została artystycznym programem w wykonaniu zespołów ludowych z regionu.

   W tegorocznym wydarzeniu brali również udział członkowie Stowarzyszenia Ludzi Twórczych w Brzozowie: Krystyna Łobaza, Helena Młynarska, Dorota Wasylewicz Krynicka, Czesława Witek, Natalia Wojtoń, Jan Gaździk oraz Edward Mróz, zaprezentowali swoje prace z różnych technik rękodzielnictwa: malarstwo, ikony, rzeźbę, hafty, kwiaty z bibuły, biżuterię oraz kolekcję hełmów strażackich.

   Klimat Rymanowa Zdroju, otoczenie lasu, unoszący się w powietrzu zapach swojskiego jadła a do tego dźwięki muzyki dochodzące ze sceny oczarowały nas wszystkich.

   Składamy serdeczne podziękowania Burmistrzowi Rymanowa oraz Staroście Brzozowskiemu za pomoc w organizacji udziału w tym pięknym wydarzeniu oraz wszystkim wystawcom i uczestnikom wyjazdu, promującego twórczość ludową w Powiecie Brzozowskim, także za włożenie ogromnego wkładu pracy w przygotowanie wyrobów i ich prezentację.

   Stowarzyszenie Ludzi Twórczych w Brzozowie stara się rozpowszechniać i ocalić od zapomnienia twórczość ludową z zakresu kultury i sztuki.

                                                     Małgorzata Chmiel

                                           Prezes Stowarzyszenia Ludzi Twórczych

eu