Stowarzyszenie Ludzi Twórczych - 3 maja 2012 r. - Rzeszów

DSC01671DSC01680DSC01673Stowarzyszenie Ludzi Twórczych w Brzozowie skupia ludzi kultury i sztuki, także kultury ludowej regionu brzozowskiego. Swoim zasięgiem aktualnie obejmuje Powiat Brzozowski oraz Rymanów. Głównym celem Stowarzyszenia jest animowanie społecznej aktywności kulturalnej.   Rękodzielnictwo ludowe jest sztuką, która zyskuje coraz więcej popularności w dzisiejszych czasach. W dobie komputerów, wiecznego pośpiechu oraz zwiększającego się poczucia wspólnoty europejskiej ludzie poszukują czegoś tradycyjnego, co połączy ich wspomnienia, region zamieszkania oraz historię, poprzez ukazanie niepowtarzalnych produktów, wykonanych ludzką ręką, a nie drogą produkcji masowej.

     Członkowie Stowarzyszenia podejmują różne działania, jednym z takich wydarzeń, był wyjazd do Rzeszowa na Święto ulicy 3 Maja (w dniu 3 maja), którego celem była popularyzacja kultury, wyłonienie i wypromowanie produktów, prezentacja rzemiosła, które ze względu na swoją jakość, unikatowe walory i związki z Powiatem Brzozowskim, reprezentują poziom nieprzeciętny, godny do naśladowania a Twórcy mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności. W tym dniu wzdłuż ulicy 3 Maja znajdowały się stoiska, na których prezentowane były prace różnych artystów oraz rzeszowskich firm, a na kilku scenach w centrum Rzeszowa odbywały się liczne koncerty i pokazy, dopisała piękna pogoda, a stoisko Stowarzyszenia odwiedził również Prezydent Rzeszowa Pan Tadeusz Ferenc (na zdjęciu). Członkowie Stowarzyszenia uczestniczyli w niezapomnianej imprezie, zaakcentowali swój udział "na zewnątrz", tym samym promując oryginalną twórczość, nawiązali nowe kontakty, co już zaowocowało współpracą. Swe prace wystawiali:

Stefania Bąk z Przysietnicy - serwety, wyroby ze słomy

Małgorzata Chmiel z Brzozowa - projekty odzieży lnianej

Krystyna Łobaza oraz Ewa Majsak z Brzozowa - hafty

Dorota Wasylewicz-Krynicka z Brzozowa - malarstwo olejne i ikony

Czesława Witek z Haczowa - kwiaty z bibuły

Natalia Wojtoń z Trześniowa - biżuteria artystyczna

Józef Łoś z Rymanowa - artystyczne i użytkowe wyroby z drewna

Krzysztof Śliwka z Rymanowa - malarstwo, rzeźba, ceramika artystyczna

Intencją Zarządu Stowarzyszenia, jest rozwijanie, wspieranie i rozbudzanie inicjatyw obywatelskich na rzecz rozwoju społecznego i kulturalnego, co na pewno zaowocuje wymiernymi korzyściami dla mieszkańców Powiatu Brzozowskiego dlatego mamy w planie kolejne przedsięwzięcia, by artyści mogli spełniać swoje marzenia i realizować pasje...

                                                                                      Małgorzata Chmiel

                                                                Prezes Stowarzyszenia Ludzi Twórczych

 

eu