Dni tradycji i kultury na pożegnanie lata 8 września 2019 r.

https://brzozow24.pl/dni-tradycji-i-kultury-na-pozegnanie-lata-video-foto-7731/

 

W dniu 08 września br., na stadionie MOSiR w Brzozowie odbyło się podsumowanie projektu „Dni tradycji i kultury ziemi brzozowskiej” oraz pożegnanie lata.

W ramach projektu przeprowadzono 9 warsztatów tematycznych w których łącznie uczestniczyło 180 osób. Odbyły się;

warsztaty haftu krzyżykowego,
warsztaty bibułkarstwa,
warsztaty ceramiczne,
warsztaty koronki szydełkowej,
warsztaty tradycji naszych prababć,
warsztaty haftu haczowskiego,
warsztaty mini festiwal naleśnika,
warsztaty produkcji bombek choinkowych i kartek okolicznościowych oraz
warsztaty „Regionalne wypieki w nowoczesnej formie”.
Projekt został zrealizowany w partnerstwie z Brzozowskim Domem Kultury, Stowarzyszeniem „Grupa Dobra Myśl” z Grabownicy Starzeńskiej oraz z Warsztatami Terapii Zajęciowej w Starej Wsi przy merytorycznym wsparciu Stowarzyszenia Ludzi Twórczych w Brzozowie Pani Małgorzaty Chmiel, które aktywnie brało udział przy opracowaniu wniosku o dofinansowanie oraz realizacji warsztatów.

Nad przebiegiem imprezy na scenie nadzorowała Agnieszka Wójcik-Gdula, która zaprosiła do wspólnej zabawy. Rozpoczęciem imprezy były zawody o tytuł „Brzozowskiego sportsmena(-ki)”. W skład zawodów wchodziło sześć konkurencji sprawnościowych oraz test wiedzy o sporcie: bieg na dystansie 800m, skok w dal, pchnięcie kula, tor przeszkód piłka nożna, tor przeszkód koszykówka, podciąganie się na drążku. Najlepszym sportowcem została osoba która zgromadziła najwięcej punktów. Został nim Piotr Garbiński. Drugie miejsce zdobył Oskar Olejarski, natomiast trzecie miejsce uzyskał Michał Komski. Osoby, które stanęły na podium zostały nagrodzone nagrodami i pucharami, wręczonymi przez Posła na Sejm Adama Śnieżka, Burmistrza Brzozowa Szymona Stapińskiego oraz Zastępcę Burmistrza Przemysława Lenia. Przed południem odbył się mecz II Kolejki „Podkarpackiej Ligii Żaka Starszego”. Podsumowanie projektu był przegląd kapel ludowych „Przysietczanie”, „Młoda Przepióreczka”, „Graboszczanie” , „Pogórzanie” oraz pokazy taneczne i wokalne. Kolejną dawką emocji piłkarskich był występ osób z niepełnosprawnością, gdzie każda jednostka walczyła o „Puchar Burmistrza Brzozowa”. Najlepszym zespołem okazał się ŚDS z Kąkolówki, tuż za nimi znaleźli się podopieczni z Dynowa, a trzecie miejsce przyznano drużynie z Brzozowa. Gwiazdą wieczoru był występ zespołu „Karczmarze”. W ich wykonaniu można usłyszeć melodie polskie, ukraińskie, słowackie, węgierskie, bałkańskie oraz żydowskie. W skład zespołu wchodzą: Tomasz Pyzik (skrzypce), Tomasz Pisaniak (akordeon), Łukasz Cycak (kontrabas) Stanisław Tadla (cymbały rzeszowskie i gitara), Monika Konieczny (skrzypce) oraz Szymon Tadla (cymbały rzeszowskie). Podsumowaniem pożegnania lata była potańcówka w stylu lat 80’ i 90’ , a następnie dyskoteka z DJ-EM Tomkiem. Dla dzieci i młodzieży udostępniono strefę zabaw, festiwal baniek mydlanych oraz w pełnych godzinach można było skorzystać z wyrzutu kolorów holi. Podczas imprezy można było skorzystać z degustacji regionalnych produktów i dobrego „jedzonka” w strefie gastronomicznej. Nie zabrakło również licznych wystawców z ośrodków działających na rzecz osób niepełnosprawnych tj. Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Środowiskowych Domów Samopomocy realizujących w szczególności zadania w zakresie wsparcia, budowania sieci oparcia społecznego, przygotowujących do życia w społeczeństwie oraz rehabilitacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych .

zabawki z drewna

eu