Stowarzyszenie Ludzi Twórczych z Brzozowa na Starosądeckim Jarmarku Rzemiosła sierpień 2021

Jakie cudeńka potrafią wyczarować ręce zręcznych rzemieślników? Można się było o tym przekonać naocznie podczas dwudniowego Starosądeckiego Jarmarku Rzemiosła, który oficjalnie otworzyli : Burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek, Wiceburmistrz Starego Sącza Kazimierz Gizicki oraz zaproszony na to wydarzenie Burmistrz Brzozowa Szymon Stapiński. 12. edycja Starosądeckiego Jarmarku Rzemiosła za nami. Na dwa dni rynek w Starym Sączu zamienił się jak zwykle w tętniącą życiem galerię na świeżym powietrzu, gdzie można było słuchać muzyki, kosztować potraw, bawić się i podziwiać dzieła rzemieślników i artystów.

W tym roku oprócz najlepszej klasy rzemiosła artystycznego, lokalnego jadła i muzyki na gości czekały niespodzianki w postaci Beskidzkiego Teatru Iluzji Rafała Mulki i drewnianej karuzeli, którą do Starego Sącza przywiózł gość ze słowackiej Spiskiej Beli Franciszek Bednar. Na scenie zaprezentowały się zespoły tańca nowoczesnego z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury, Starosądecki Chór Gospel i Muzyki Rozrywkowej, zespół Murań z Zakopanego, kapela Howerna z Piwnicznej-Zdroju, a wieczorny pokaz ognia dała sprawdzona grupa artystyczna Leśne Licho.

Burmistrza Brzozowa Szymona Stapińskiego oraz nasze stowarzyszenie na tą piękną imprezę zaprosił Burmistrz Starego Sącza oraz Stowarzyszenie Górali Popradzkich. Po raz drugi uczestniczyliśmy w tym wydarzeniu, zaprezentowaliśmy prace 20 osób skupionych w stowarzyszeniu o różnej tematyce m.in. ikony, wyroby z siana, słomy, ozdoby świąteczne, rzeźby, biżuterię, haftowane obrazy, odzież, malarstwo olejne, kartki okolicznościowe, serwety, obrusy, zabawki, była to doskonała okazja do promocji naszego regionu.

Wizyta studyjna w Starym Sączu była połączona ze spotkaniem z zaprzyjaźnionym z nami Stowarzyszeniem Górali Popradzkich, którzy zapewnili nam ciekawy program pobytu m.in. zwiedzanie, wspólne warsztaty rękodzieła artystycznego oraz spotkanie z Władzami tego miasta. Zadanie publiczne było współfinansowane ze środków otrzymanych z Gminy Brzozów.

Małgorzata Chmiel - Prezes Stowarzyszenia Ludzi Twórczych

fot w galerii: Piotr Bolanowski

c8 1a1

eu