Stowarzyszenie Ludzi Twórczych w Puławach i Kazimierzu Dolnym

 W dniach 25-26.09.2021 r. Stowarzyszenie z Brzozowa spotkało się z Artystami z Klubu Twórców Ludowych w Puławach, poznawaliśmy metody pracy tej organizacji oraz wymienialiśmy się swoimi doświadczeniami.

    Spotkanie odbyło się w Puławskim Ośrodku Kultury "Dom Chemika", obejrzeliśmy piękny film dokumentalny o Twórcach zrzeszonych w Klubie ich warsztat pracy, dokonania, my również zaprezentowaliśmy film o Powiecie Brzozowskim „Powiat Brzozowski w letniej odsłonie” oraz slajdy z twórczością naszych członków. Nazwaliśmy to spotkanie „branżowym”, gdyż spotkali się ludzie o podobnych pasjach i celach. To już kolejna organizacja z terenu Polski z którą mieliśmy spotkanie, dzięki takim wizytom rozwija się wzajemna współpraca, zarówno organizacji pozarządowych jak i regionów. Po południu udaliśmy się z wizytą do Izby Regionalnej w Bałtowie prowadzonej przez pasjonatkę kultury ludowej Panią Janinę Mazurek, która do dziś wykonuje chodniki zapaski i narzuty o tradycyjnych wzorach na zabytkowych krosnach.

26 września Stowarzyszenie uczestniczyło w pięknym plenerowym wydarzeniu „Święcie Jesieni” w Kazimierzu Dolnym, gdzie prezentowaliśmy swoje rękodzieło. Święto Jesieni, nawiązuje do tradycji dożynek, mnóstwo prezentacji, występów, degustacji, jest znakomitą okazją do promocji swoich regionów, wydarzenie odwiedza kilka tysięcy turystów.

 Wizyta studyjna odbyła się w ramach dofinansowania z budżetu Powiatu Brzozowskiego.

 Małgorzata Chmiel - Prezes Stowarzyszenia Ludzi Twórczych w Brzozowieb6a2 1b3 1

eu