Stowarzyszenie Ludzi Twórczych na „Sanockim Jarmarku"

Bogactwo smaków i aromatów tradycyjnych potraw, charakterystycznych dla różnych części Podkarpacia, regionalni artyści i rzemieślnicy, pokazy wytopu szkła pod gołym niebem - tak pośród barwnych dekoracji  prezentowały się lokalne społeczności w czasie „Sanockiego Jarmarku” organizowanego w ramach Podkarpackiego Trójmiasta – Jasła, Krosna i Sanoka. Impreza odbyła się 17 sierpnia  w centralnym miejscu Sanoka - na Rynku oraz na przyległych uliczkach.

     Wśród ponad 100 wystawców było również Stowarzyszenie Ludzi Twórczych (SLT) z Brzozowa, już po raz siódmy w b.r. członkowie mieli możliwość prezentacji swojego rękodzieła, promując tym samym cały Powiat Brzozowski.

    Zarząd SLT już od kilku lat dokłada wszelkich starań, aby dać swoim członkom szansę prezentacji bogactwa i potencjału swych środowisk. Wszystko po to aby zachęcić i przekonać do aktywności tych, którzy do tej pory nie mieli okazji zaprezentować swoich „małych dzieł” na szerszym forum z uwagi na ogromne koszty promocji. Dzięki takim imprezom twórcy zrzeszeni w SLT mogą się pokazać z atrakcyjnej strony, jednocześnie się promując.

    W tym pięknym wydarzeniu uczestniczyli: Stefania Bąk z Przysietnicy, Małgorzata Chmiel z Brzozowa, Ludmiła Chrobak ze Wzdowa, Małgorzata Florczak z Przysietnicy, Barbara Florek z Brzozowa, Marta Lisowska z Jasienicy Rosielnej, Krystyna Łobaza z Brzozowa, Dorota Leń z Przysietnicy, Weronika Masaj z Humnisk, Krystyna Ryba z Brzozowa, Teresa Sieńczak z Turzego Pola, Urszula Świątek z Brzozowa, Czesława Witek z Haczowa, Natalia Wojtoń z Trześniowa.

Małgorzata Chmiel

Prezes SLT w Brzozowie

eu